środa, 4 września 2013

Kopalnia Soli Wieliczka od 35 lat w UNESCO

5 września  Kopalnia Soli „Wieliczka” świętowała 35-lecie obecności na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Z tej okazji w budynku szybu Regis otwarto wystawę fotografii pt. „Współczesne prace górnicze – zabezpieczanie kopalni”. Inauguracji wystawy towarzyszyło odsłonięcie tablicy upamiętniającej jubileusz 35-lecia, a także rocznicę uruchomienia Trasy górniczej wraz z XIV-wiecznym szybem Regis. W komorze Jana Haluszki odbył się także uroczysty koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli "Wieliczka".

Kopalnia cieszy się nie tylko prestiżową rocznicą, ale również kolejnymi rekordami – w sierpniu zwiedziło ją 176 042 turystów (o 3,3 % więcej niż w roku ubiegłym). Od stycznia do sierpnia solnymi szlakami wędrowało 860 275 gości, co oznacza, że pod względem liczby turystów jest to najlepsze osiem miesięcy w historii wielickich podziemi.
Także 5 września Kopalnia zadebiutowała w Google Street View. Wirtualna wycieczka po Trasie turystycznej znajduje się w kolekcji Street View UNESCO World.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz